0.0/5

Bobrie kráľovstvo

rôzne lokality pod Tatrami

Čas

5 h

Dĺžka

do 6 km

Stúpanie

do 50 m

Min. vek

5 rokov

Náročnosť

Cena od

37

O exkurzii

Bobry v Európe naši predkovia takmer vyhubili. Pomaly sa však náš najväčší hlodavec vracia a osídľuje krajinu, a to dokonca už aj pod našimi najvyššími horami! Kým vo veľkých riekach si jeho prítomnosť niekedy ani nemusíte všimnúť, na podhorských potokoch je neprehliadnuteľný - stavia si hrádze a bobrie hrady, zatápa rozsiahle plochy, premieňa krajinu na nepoznanie. Prijmite pozvanie a vyberte sa s nami nahliadnuť do života tvora, ktorý je možno našim najväčším spojencom v časoch klimatickej krízy. Skúsený lektor vás vezme priamo k bobrím hrádzam pod Tatrami, kde vám priblíži fascinujúce detaily zo života bobrov a vysvetlí ich nesmierne dôležitú úlohu v prírode. Keď sa budeme pozorne dívať, s trochou šťastia bobry aj uvidíme. Určite tiež stretneme mnoho menších či väčších obyvateľov bobrieho kráľovstva, ktorí sú nemenej zaujímaví ako samotný bobor. TIP: Pri objednávaní môžete uplatniť darčekový poukaz na celodennú exkurziu.  

Dĺžka trasy je od 3 do 6 kilometrov, z toho kratšia časť v podmáčanom a zarastenom teréne. Celkové prevýšenie je najviac 50 metrov.

Odporúčame vziať si gumáky, prípadne vysokú turistickú obuv. Na oblečenie je potrebné obliecť si dlhé nohavice a dlhý rukáv, pre prípad ochladenia niečo teplejšie a samozrejme aj pršiplášť. Tiež je vhodné zbaliť si veci na prezlečenie.

Účastníci uhradením sumy exkurzie na účet potvrdzujú, že sa exkurzie zúčastnia na vlastnú zodpovednosť a sú si vedomí svojej fyzickej kondície pre danú trasu, sprievodca za účastníkov nenesie žiadnu zodpovednosť. Odporúčame vám uzavrieť si poistenie do hôr.

V prípade neuskutočnenia exkurzie z dôvodu zlého počasia alebo inej prekážky na strane organizátora bude účastníkom vrátená suma výletu na účet v plnej výške alebo ponúknutý nový termín exkurzie. V prípade zrušenia alebo zmeny termínu exkurzie zo strany účastníka najneskôr 14 dní pred konaním exkurzie bude účastníkovi vrátená plná suma za exkurziu. V prípade zrušenia exkurzie najneskôr najneskôr 7 dní pred konaním exkurzie bude účastníkovi vrátených 50 % zo sumy exkurzie. V prípade zrušenia exkurzie zo strany účastníka menej ako 7 dní pred konaním exkurzie nie je platba za exkurziu vrátiteľná.

Celé znenie obchodných podmienok exkurzií

Rezervácia
Sprievodcovia

Ondrej Kameniar

Študoval zoológiu na UK v Bratislave a neskôr ekológiu lesa na Českej zemědelskej univerzite v Prahe, kde si nedávno dokončil d...

Chcem darovať exkurziu

Darujte originálny zážitok v podobe jednej z našich zážitkových exkurzií.

Hodnotenie exkurzie

0.0
0.0/5
Zatiaľ žiadne hodnotenie tejto exkurzie.
Exkurzie vznikli v rámci projektu "Program sprevádzania prírodou Liptova" realizovaného vďaka podpore Nadácie VÚB.

Pridajte hodnotenie pre Bobrie kráľovstvo

Ak ste boli spokojní, prosím napíšte nám krátke hodnotenie. Pomôžete iným návštevníkom pri rozhodovaní.
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Požiadavka bola úspešne odoslaná.