0.0/5

Nebojte sa medveďov (peší výlet)

Kamenistá dolina, Západné Tatry

Čas

6 h

Dĺžka

do 14km

Stúpanie

do 550 m

Min. vek

10 rokov

Náročnosť

Cena od

O exkurzii

Aj vás fascinujú medvede a chcete sa o ich živote dozvedieť niečo viac? S lesmírnym sprievodcom je to možné. V Kamenistej doline už čučoriedky dozreli a pri troche šťastia sa tu dajú pozorovať medvede z bezpečnej vzdialenosti a pod dohľadom skúseného lektora. Počas výletu sa budeme zastavovať na jednotlivých stanovištiach, kde vám priblížime spôsob života medveďov, ich prirodzené prostredie, ako aj vzťah medzi človekom a medveďom.  V druhej polovici trasy bude výklad spojený aj s prípadným pozorovaním medveďov v lavínových žľaboch. Zážitok z prípadného pozorovania bude umocnený kvalitnou pozorovacou technikou, ktorú má náš lektor k dispozícii.  

Dĺžka trasy je maximálne do 14 kilometrov po modrej turistickej značke v Kamenistej doline. Celkové prevýšenie je najviac 550 metrov, pričom najvyšší bod trasy by nemal presiahnuť 1500 m n.m.

Odporúčame obuť vysokú turistickú obuv. Na oblečenie je potrebné obliecť sa adekvátne ročnej dobe, v Tatrách už môže kedykoľvek snežiť, pričom ranné mrazy sú samozrejmosťou. Tiež netreba zabudnúť na rukavice a čiapku, prípadne funkčné oblečenie, pretože pohyb budeme striedať s prípadným pozorovaním medveďov. Pršiplášť alebo nepremokavá bunda by tiež nemali chýbať v povinnej výbave.

Účastníci uhradením sumy exkurzie na účet potvrdzujú, že sa exkurzie zúčastnia na vlastnú zodpovednosť a sú si vedomí svojej fyzickej kondície pre danú trasu, sprievodca za účastníkov nenesie žiadnu zodpovednosť. Odporúčame vám uzavrieť si poistenie do hôr.

V prípade neuskutočnenia exkurzie z dôvodu zlého počasia alebo inej prekážky na strane organizátora bude účastníkom vrátená suma výletu na účet v plnej výške alebo ponúknutý nový termín exkurzie. V prípade zrušenia alebo zmeny termínu exkurzie zo strany účastníka najneskôr 14 dní pred konaním exkurzie bude účastníkovi vrátená plná suma za exkurziu. V prípade zrušenia exkurzie najneskôr najneskôr 7 dní pred konaním exkurzie bude účastníkovi vrátených 50 % zo sumy exkurzie. V prípade zrušenia exkurzie zo strany účastníka menej ako 7 dní pred konaním exkurzie nie je platba za exkurziu vrátiteľná.

Celé znenie obchodných podmienok exkurzií

Tento produkt nie je momentálne na sklade a je preto nedostupný.

Rezervácia
Sprievodcovia

Martin Peleš

Ekológ

Študoval vysokohorskú ekológiu a environmental science. Už počas štúdia sa venoval medveďom. Okrem rôznych výskumov sa veľkým š...

Chcem darovať exkurziu

Darujte originálny zážitok v podobe jednej z našich zážitkových exkurzií.

Hodnotenie exkurzie

0.0
0.0/5
Zatiaľ žiadne hodnotenie tejto exkurzie.
Exkurzie vznikli v rámci projektu "Program sprevádzania prírodou Liptova" realizovaného vďaka podpore Nadácie VÚB.

Pridajte hodnotenie pre Nebojte sa medveďov (peší výlet)

Ak ste boli spokojní, prosím napíšte nám krátke hodnotenie. Pomôžete iným návštevníkom pri rozhodovaní.
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Požiadavka bola úspešne odoslaná.