5.0/5

Nebojte sa medveďov (cyklovýlet)

Tichá dolina, Západné Tatry

Čas

6 h

Dĺžka

25 km

Stúpanie

380 m

Min. vek

8 rokov

Náročnosť

Cena od

O exkurzii

Aj vás fascinujú medvede a chcete sa o ich živote dozvedieť niečo viac? S našim sprievodcom Martinom je to možné! V Tichej doline nastala sezóna dozrievania čučoriedok a pri troche šťastia sa tu dajú pozorovať medvede z bezpečnej vzdialenosti a pod dohľadom skúseného lektora. Počas výletu na bicykloch sa budeme zastavovať na jednotlivých stanovištiach, kde vám priblížime spôsob života medveďov, ich prirodzené prostredie, ako aj vzťah medzi človekom a medveďom.  V druhej polovici trasy bude výklad spojený aj s prípadným pozorovaním medveďov v lavínových žľaboch. Zážitok z prípadného pozorovania bude umocnený kvalitnou pozorovacou technikou, ktorú má náš lektor k dispozícii.  

Trasa vedie Tichou dolinou po asfaltovej ceste, pričom mierne stúpa až po najvyšší bod (Liptovský košiar). Celkové prevýšenie je 380 metrov, dĺžka trasy smerom nahor je 12,5 kilometra, čo je spolu 25 kilometrov.

Odporúčame vziať si na seba pohodlné športové oblečenie vhodné na bicykel, tak isto je potrebné zobrať so sebou niečo teplejšie (tiež čiapku a rukavice) a pre prípad prehánok a búrok určite pribaľte pršiplášť.

V cene je započítaná aj výpožička bicykla. Ak si plánujete doniesť vlastný bicykel, je potrebné označiť príslušné políčko v rezervačnom formulári. V prípade, že potrebujete menší počet bicyklov, než je počet osôb, pre ktorý robíte rezerváciu, napíšte do poznámky v rezervačnom formulári počet bicyklov, ktoré potrebujete.

Účastníci zároveň uhradením sumy exkurzie na účet potvrdzujú, že sa exkurzie zúčastnia na vlastnú zodpovednosť a sú si vedomí svojej fyzickej kondície pre danú trasu, sprievodca za účastníkov nenesie žiadnu zodpovednosť. Odporúčame vám uzavrieť si poistenie do hôr.

V prípade neuskutočnenia exkurzie z dôvodu zlého počasia alebo inej prekážky na strane organizátora bude účastníkom vrátená suma výletu na účet v plnej výške alebo ponúknutý nový termín exkurzie.
V prípade zrušenia alebo zmeny termínu exkurzie zo strany účastníka najneskôr 14 dní pred konaním exkurzie bude účastníkovi vrátená plná suma za exkurziu. V prípade zrušenia exkurzie najneskôr 7 dní pred konaním exkurzie bude účastníkovi vrátených 50 % zo sumy exkurzie. V prípade zrušenia exkurzie zo strany účastníka menej ako 7 dní pred konaním exkurzie nie je platba za exkurziu vrátiteľná.
Celé znenie obchodných podmienok exkurzií

Tento produkt nie je momentálne na sklade a je preto nedostupný.

Rezervácia
Sprievodcovia

Martin Peleš

Ekológ

Študoval vysokohorskú ekológiu a environmental science. Už počas štúdia sa venoval medveďom. Okrem rôznych výskumov sa veľkým š...

Chcem darovať exkurziu

Darujte originálny zážitok v podobe jednej z našich zážitkových exkurzií.

Hodnotenie exkurzie

5.0
5.0/5

Blanka

5.0/5
Exkurzia za medvedmi bola highlight roka. Vidiet zive divoke zviera v prirodzenom prostredi medzi čučkami bol ozaj zazitok. Pomocou dalekohladu sme mu videli rovno do oci. Vzdy mam zimomriavky ked si spomeniem na ten moment. Odporucam. Konecne sa toto zacina diat i na Slovensku. So sprievodcom do prirody. 👍

Martin Babarík

5.0/5
V auguste som sa zúčastnil exkurzie do Tichej doliny s Lesmírom. Počas viac ako 5 hodinovej cyklotúry som sa dozvedel fantastické informácie zo života medveďov, rovnako aj ako sa správať pri stretnutiach s nimi a mnoho ďalšieho. Každý, kto ma pozná, dobre vie, ako veľmi som vždy túžil stretnúť medveďa. Aj napriek tomu, že som pomerne aktívny turista, sa mi to nikdy nepodarilo. Teraz sa mi to konečne splnilo a vďaka LESMÍR sa na tie ďalšie stretnutia teším ešte viac.

Ivet

5.0/5
Perfektný výlet v nádhernej prírode 💚 k tomu zaujímavé informácie podané pútavo a zrozumiteľne👌a v neposlednom rade ten neopakovateľný pocit pri pozorovaní medveďov v ich prirodzenom prostredí 🤩 Ako bonus adrenalín vďaka jazde na bicykli 😊 S manželom sme si to neuveriteľne užili a môžeme len odporúčať 👍👍👍 P.S. toho biku sa nebojte, zvládne to aj netrénovaný cyklista.

Eva

5.0/5
Exkurzia Nebojte sa medveďov bolo naozaj skvele strávené popoludnie. Sprievodca Martin bol fundovaný, rozprával veľmi pútavo, ukázal nám zaujímavé miesta v prírode, ako napríklad hniezdo orlov alebo medvedí strom. Mali sme šťastie aj na pozorovanie medveďov v žľabe, čo bol pre nás nezabudnuteľný zážitok. Trasa je nenáročná, určite túto exkurziu odporúčam.

Olinockaaa

5.0/5
Krásny cyklovýlet spojený s pozorovaním medveďov.  Nádhera.  Mali sme šťastie na samicu s dvomi malými.  Sledovat ich v pre nich prirodzenom prostredí. V krásnej nedotknutéj prírode. Ďakujem za túto možnosť. Odporúčam všetkým ktorých fascinujú medvede ako mňa neskutočný zážitok. Krásny cyklovýlet spojený s vykladom o živote a správaní medveďov 

Zuzana

5.0/5
Táto exkurzia bola úžasná a nezabudnuteľná. Množstvo zaujímavých informácii nielen o medveďoch, ale aj o Tichej doline a rieke Belá. Sprievodca Martin nás presvedčil ešte viac o tom, že medvede nie sú hrozba a nemusíme sa ich báť. 

Peter

5.0/5
Profesionalny, naucny a zaroven velmi zaujimavy a putavy vyklad o zivote medvedov, ktory totalne meni bezny pohlad na tieto selmy 🥰 Boli sme s detmi (5r na sedacke a 8r na e-bikeu) a takisto boli nadsene a cyklo tura sa im velmi pacila, co je pri 5h vylete veeelmi tazke dosiahnut 😅 Pozorovanie medveda s profesionalnym vybavenim je neporovnatelne s beznymi dalekohladmi a deti sa ho nevedeli nabazit 🤓

Lukáš

5.0/5
Tento cyklovýlet je skutočne výnimočným zážitkom pre všetkých nadšencov cykloturistiky. Táto trasa kombinuje krásne scenérie, adrenalínové momenty a vzrušujúcu dobrodružnú atmosféru, čo ju robí nezabudnuteľným dobrodružstvom.
Exkurzie vznikli v rámci projektu "Program sprevádzania prírodou Liptova" realizovaného vďaka podpore Nadácie VÚB.

Pridajte hodnotenie pre Nebojte sa medveďov (cyklovýlet)

Ak ste boli spokojní, prosím napíšte nám krátke hodnotenie. Pomôžete iným návštevníkom pri rozhodovaní.
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Požiadavka bola úspešne odoslaná.